Lapkričio 6 d. Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje vyko II Vilniaus apskrities muzikos ir meno mokyklų metodinis renginys „SAKSOFONŲ FIESTA“, skirtas saksofono išradėjo Adolfo Sakso gimtadieniui paminėti. Po metodinių pranešimų vyko koncertas, kuriame tarp kitų mokyklų dalyvių Trakų meno mokyklą atstovavo Mantas Aliukonis su savo mokytoju Ričardu Čiupkovu. Jų pasirodymas buvo įvertintas puikiais atsiliepimais ir sukėlė daug teigiamų emocijų. Renginio pabaigoje visi dalyviai bendrame ansamblyje sugrojo bendrą kūrinį „Satanic Blues“.
***
2024 m. lapkričio 5 d. Trakų meno mokyklos mokiniai Eivilė Bruklytė ir Libertas Stropus (mokytojos Natalija Šumskienė ir Rasa Kanišauskaitė) dalyvavo projekto „Balys Dvarionas: tikiu muzikos pašaukimu skleisti grožį“ fortepijono muzikos vakare „Lengvam klavišų skambesy“ Vievio kultūros centre. Koncerte taip pat dalyvavo Elektrėnų ir Vievio meno mokyklų, Nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos bei LMTA studentai. Dėkojame Vievio kultūros centrui už pakvietimą į renginį, šiltą priėmimą ir nuotraukas.
***
Kur slypi pedagoginės meistrystės galia?
2024 m. spalio 27-oji beveik šimtui smuiko pedagogų iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Ukrainos ilgam išliks atmintyje. Tądien vyko Trakų meno mokyklos projekto „Tarpusavio ugdomasis konsutavimas“ nuotolinis seminaras „Pedagoginės meistrystės galia: Mimi Zweig patirtis ir įžvalgos“. Seminaro viešnia – Indianos universiteto Jacobso muzikos mokyklos smuiko profesorės ir styginių akademijos direktorės Mimi Zweig.
Profesorė, trykštanti energija, užburianti atvirumu ir betarpišku bendravimu, seminare pristatė savo pedagoginės filosofijos idėjas, dalijosi praktiniais metodais bei patarimais. Atvirų pamokų metu, kuriose dalyvavo mokiniai iš Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Mimi Zweig nustebino ir kartu sužavėjo savo pedagoginės diagnostikos metodika – nepaprastai aiškiu ir tiksliu žinojimu ką ir kaip reiktų daryti, kad griežimas taptų kokybiškesnis. Ir visa tai su begaliniu pozityvumu, subtiliai, įkvepiančiai.
Pasak projekto vadovės, Trakų meno mokyklos smuiko mokytojos ekspertės Ievos Tijūnėlienės, profesorės Mimi Zweig išsakytos idėjos apie nesmerkiančią ir nevertinančią aplinką paliko vietos apmąstymams – ką kiekvienas mūsų savo kasdieniniame darbe galėtume daryti geriau, kad mokiniai muzikuodami jaustųsi laisvesni, o rezultatai – dar labiau džiugintų.
Seminaro pabaigoje profesorė įvardijo 3 pagrindinius dalykus, kurie, jos nuomone, lemia pedagoginio darbo sėkmę. Tai – meilė vaikams, gebėjimas mėgautis kasdieniniu darbu klasėje bei gilus savo profesinės veiklos išmanymas. Šių elementų visuma ir yra tikroji pedagoginės meistrystės galia. Linkime ją atrasti kiekvienam iš Jūsų!
Nuoširdžiai dėkojame mūsų mokyklos bendruomenės nariui – Kotrynos ir Augustės tėčiui, Linui Karpičiui už pagalbą rūpinantis seminaro IT sprendimais. Ačiū tariame seminaro vertėjai Redai Puodžiukei bei smuiko mokytojoms Oksanai Tunevič (Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija), Eglei Sakavičienei (Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla), Rimai Švėgždaitei (Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla) ir jų mokiniams Lukrecijai, Jurgiui ir Faustui už dalyvavimą seminaro atvirose pamokose.
***
2024 m. spalio 24 d. Trakų meno mokykloje vyko metodinis seminaras-praktikumas „Pirmieji muzikavimo akordeonu metai. Iššūkiai ir galimybės“. Vertinga patirtimi dalinosi Vievio meno mokyklos mokytoja metodininkė Sigutė Minkevičė, kuri padėjo giliau pažvelgti į mokymo bei mokymosi subtilybes. Ypatingai džiugu, kad renginyje dalyvavo ir mūsų mokiniai – Jokūbas Ringys (mokytoja Rasa Mikiškienė) bei Ignas Michailovskis (mokytoja Vaida Baronienė). Nuoširdžiai dėkojame visiems už turiningą ir prasmingą patirties mainų popietę!
***
Spalio 24 d. Trakų meno mokyklos Didžiojoje salėje karaliavo fortepijono muzika. Turėjome retą progą pasijausti kaip Lietuvos nacionalinėjė filharmonijoje ir išgirsti vieno geriausių Lietuvos jaunųjų atlikėjų Pauliaus Andersson atliekamo Moritz Mosckowski koncertą fortepijonui su orkestru nr. 2. Mokiniams apie kompozitorių pasakojo ir orkestro partiją atliko LMTA profesorė Aleksandra Žvirblytė. „Dar būdamas paaugliu išklausiau visus M. Moszkowskio koncertus, visus įrašus ir supratau, kad labai noriu pagroti jo muziką. Dabar atsirado proga ir pasirinkau Antrąjį koncertą E-dur (1898). Tai nuostabi muzika, puikus kūrinys, deja, labai retai atliekamas. Man patinka į savo repertuarą įtraukti rečiau grojamus kūrinius – tai labai įdomus kūrybinis procesas, nes nėra nusistovėjusių tradicijų, normų, kaip juos atlikti. Aišku, epocha, stilius savaime suprantami, tačiau nėra atlikimo stereotipų: tiesiog sėdi prie natų, pats ieškai, analizuoji ir man tai labai smagu. Savo laiku žinomas, vienas geriausių apmokamų pianistų ir kompozitorių dėl tam tikrų aplinkybių buvo užmirštas ir daugeliui liko tik etiudų kūrėju. Noriu sugražinti Moszkovskio muziką mūsų klausytojams“- sako pianistas Paulius Andersson. Dėkojame atlikėjams už nuostabų koncertą ir linkime Pauliui Andersson sėkmės koncerte lapkričio 16 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
***
Nuskambėjo IV respublikinis akordeono pramoginės muzikos festivalis „ACCORUDUO 2024“!
Spalio 19 dieną Trakų meno mokykloje skambėjo akordeono muzika: grojo solistai ir ansambliai. Renginyje dalyvavo Trakų raj. Rūdiškių, Vievio, Vilniaus, Kauno, Kaišiadorių, Druskininkų muzikos ir meno mokyklų jaunieji akordeonistai. Net 45 atlikėjai demonstravo puikią atlikimo techniką, stiliaus pojūtį, artistiškumą. Festivalio svečiai mėgavosi puikia koncertinės salės akustika,
dailės mokinių darbais papuoštomis mokyklos erdvėmis ir nuostabia Trakų krašto gamta.
Mūsų mokyklą atstovavo mokiniai Jokūbas Ringys, Adomas Surdokas (mokytoja Rasa Mikiškienė), Arnold Žilinskij (mokytoja Vaida Baronienė), Adomas Loiba (mokytojas Edgaras Dičpinigaitis).
Iki kitų metų – susitiksime festivalyje „ACCORUDUO 2025“!
***
2024 m. spalio 3 d. Trakų meno mokykloje koncertavo talentinga pianistė Ana Somova, laimėjusi pagrindinį prizą III-ajame GENIUS ARTS jaunųjų atlikėjų konkurse. Jos pasirodymas sužavėjo klausytojus jausmingumu, virtuoziškumu ir muzikiniu gilumu. Dėkojame Anai už įsimintiną vakarą, o taip pat GENIUS ARTS komandai už suteiktą galimybę būti šio įkvepiančio muzikinio turo dalimi!
***
Norime pristatyti naują fanfarinio orkestro atributiką – orkestro logotipą ir marškinėlius. Nuo šiol visose šventėse orkestrą pamatysite šiek tiek atsinaujinusį! Ačiū visai orkestro bendruomenei už aktyvumą ir pagalbą kuriant naują orkestro įvaizdį!
***
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Trakų meno mokyklos meno mokyklos fanfarinis orkestras puikiai pasirodė 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ pagrindiniuose renginiuose! Fanfarinis orkestras, vadovaujamas Roko Podelio, dalyvavo pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, eisenoje ir dainų dienoje „Kad giria žaliuotų“.